Pozitivním myšlením ovlivňujeme podvědomí a svůj život

Jak využívat moc podvědomí - 5 (PhDr. ZDENĚK CHMEL)

17.01.2010 20:08

----------------- pro celý článek klikněte na nadpis  -----------------

      V předchozím článku jsme si pověděli o metodě HUNA (v překladu znamená „TAJEMSTVÍ POZNÁNÍ“), která byla objevena u domorodých obyvatel Polynésie. Tato metoda až překvapivě souzní s výkladem dr.Murphyho. Jde o učení, které nám pomáhá poznat sama sebe uvědomit si svou vnitřní sílu, je to léčivá cesta harmonie lásky a moci, jež vedou k vnitřní svobodě. Řekli jsme také o jejích sedmi principech a třech zásadách, jak se člověk může stát šťastným: Využít okamžiku, plně si věřit a optimismus.

     Zůstaňme u toho optimismu, což oni nazývají „Čekat jen to nejlepší“. To je v podstatě pozitivní myšlení, které je – spolu s vírou - základem metody dr.Murphyho o moci podvědomí. Právě nejhlubší vrstvy našeho podvědomí skrývají nekonečnou moudrost a moc, nevyčerpatelnou zásobu možností, vloh a talentů, které jen čekají na to, aby se projevily. Jakmile začneme správně myslet, naučíme se chápat pravdu. A myšlenky, které zasadíme do našeho podvědomí, budou pozitivní a harmonické. Začne pracovat magická síla podvědomí a vytvoří nám příjemné životní podmínky. Pozitivní myšlení také zabrání škodlivým důsledkům nesprávných sugescí, pokud si budeme opakovat harmonické myšlenky, aby se vryly do našeho podvědomí. A protože podvědomí je také kolébkou našich zvyků, přinese změna myšlení i změnu ve způsobu života. Jinými slovy - všechno se obrátí k lepšímu. Přirovnejme si optimistu k zahradníkovi, který sází růže a pesimistu, k člověku, který zasévá plevel. Co je lepší?

    Jakmile své myšlenkové pochody dostaneme pod kontrolu, naučíme se využívat sil podvědomí k vyřešení každého problému. Například nespavosti. Žádné „počítání oveček“. Zkuste se naučit nazpaměť například toto přání: A teď budu spát hlubokým, zdravým, posilujícím spánkem. Nic mne z něj v noci nevyruší a já se ráno probudím (možno uvést v kolik hodin) vyspalý, odpočatý, plný síly a energie. A teď usínám… usínám… u-sínám… u-sí-nám… stále pomaleji až do usnutí.

      Dr. Murphy takové zformulované přání nazývá „vědeckou modlitbou“. Ve své knize má takových „modliteb“ několik desítek. Já jsem si ale ověřil, že tyto jeho „sci-modlitby“ (jak jsem si je pro sebe nazval použitím zkratky anglického „science“- výrazu pro „vědecký“) je lépe si uzpůsobit pro sebe. Je to jako s konfekcí a oděvem na míru. Konfekce někomu může padnout, aniž by ji musel nějak upravovat. Jiný ale musí zkrátit rukávy nebo sukni. Ale nejlépe padnou šaty na míru. Já jsem používal jak „upravenou konfekci“ tak jsem si i „šil na míru“.

     Kromě sci-modlitby pro snadnější usínání si můžeme také pomoci od bolesti. Je to vskutku citlivé téma nejen ve chvíli, když nás bolest přepadne a my jejím působením téměř „lezeme po zdi“. Citlivé je to i v tom, že bolest z medicínského hlediska je vlastně sama o sobě pozitivní, protože upozorňuje, že v našem organismu není něco v pořádku. Přirovnejme si to ke kontrolkám na přístrojové desce letadla a nebo (což je nám všem bližší) na přístrojové desce automobilu. Když se rozsvítí „červená“ na ukazateli paliva, víme, že musíme zajet k nejbližší benzinové čerpací stanici. Kdybychom tento signál přehlédli, může se stát, že budeme šlapat pár kilometrů pěšky s kanistrem v ruce. Nebo kontrolka mazání nás upozorňuje, že když nedolijeme olej, můžeme zadřít motor, kontrolka ruční brzdy nám připomene, abychom uvolnili příslušnou páku. Myslím, že tyto tři příměry stačí. Příště si povíme o tom, jak na bolesti vyzrát V závěru mi ale dovolte malé upozornění na rubriku DISKUZNÍ FÓRUM. Tam můžete vyjádřit svá stanoviska a názory na cokoliv, co se týká Klubu dr.Murphyho v ČR, tedy i na tyto stránky a samozřejmě i na mé články. Na každou připomínku odpovíme.

 

 

                          PORADNA MOC PODVĚDOMÍ

   Zabývá se zkvalitněním života a rozvojem osobnosti v každém směru a rovněž duševním i tělesným zdravím. Sídlí v Brně a terapeutická místnost je na Banskobystrické 37 b. Každý klient-ka se musí předem objednat (tel. 549 257 402 nebo 604 158 676 nebo e-mail: drzch@quick.cz). Poradnu provozuje PhDr. Zdeněk Chmel, předseda Klubu dr.Murphyho v ČR a autor knihy „Jak využívat moc podvědomí. Tu si také můžete na uvedených kontaktech objednat.

Kontakt

Vyhledávání

Novinky

17.11.2017 14:23

Oznámení

 Se smutkem v duši oznamujeme, že PhDr. Zdeněk Chmel zemřel. To vám sděluje jeho bývalý spolupracovník Ing. Jaroslav Chládek. Moji prezentaci najdete na www.lsvj.cz . Nyní terapeuticky působím v Praze
01.01.2012 16:36

Duchovní transformace lidstva a rok 2012

O duchovní transformaci lidstva se toho již hodně napsalo. Pokusím se zde o shrnutí informací, které považuji za důležité.     Co je podstatou transformace? Je to postupný přechod od člověka ovládaného egem (Nižším Já) k člověku duchovnímu stále více se propojujícímu se svou pravou podstatou – duší. Některé vlastnosti ega jsou: posuzování a odsuzování druhých a sebe sama, zabývání se minulostí a budoucností. Minulost a budoucnost reálně neexistují - jsou doménou ega, které neustále hodnotí „nepovedené“ vlastnosti a chyby minulosti nás samotných a ostatních lidí....
10.08.2010 21:21

Podzimní cyklus přednášek začíná 7. září 2010

Celý seznam přednášek naleznete v Kalendáři - Kalendář akcí Soubor s plakátem - PřednBo.doc (25 kB)
10.05.2010 11:32

Zpravodaj

První číslo našeho Zpravodaje naleznete na Zpravodaje
03.01.2010 19:49

Vybíráme ze zápisu z 1. schůze představenstva Klubu dr. Murphyho v ČR po MVH dne 11. 11. 2009

  Zúčastnili se předseda PhDr. Zdeněk Chmel a členové Ing. Holoubková (korespondenčně), paní Komárková, paní Parysová a Ing. Chládek. Místopředsedkyní byla jednomyslně zvolena Ing. Holoubková.  Jednalo se o webových stránkách. Původní správce stránek se nedostavil. Bylo rozhodnuto, že novým správcem bude Ing. Chládek.  Projednal se problém neplacení členských příspěvků. Místopředsedkyně osloví dopisem postupně všechny dlužníky s upozorněním, že neplní základní členskou povinnost a mohou tak přijít o členství v klubu  Další rozhodnutí: Bude vydáván čtvrtletní...
12.12.2009 16:04

Webová prezentace byla spuštěna

Proč jsme ji spustili? Máme k tomu dva důvody. 1. Dnes platí, že kdo není na internetu, tak jako by neexistoval. A my existujeme a chceme existovat. 2. Členové našeho klubu jsou ze všech koutů naší ČR a my s nimi potřebujeme komunikovat. Musíme také říci, že tuto prezentaci spouštíme již podruhé – proč? To vysvětlujeme v Historii...

Klub Dr. Murphyho v ČR © 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode